MAGICZNY DOLNY ŚLĄSK – UZDROWISKA cd.

W ramach cyku „Magiczny Dolny Śląsk” miłośnicy poznawania regionu spotkali się
19 marca na kolejnej wycieczce przybliżającej dolnośląskie uzdrowiska i miasta.
Tym razem Klub Aktywnych Turystów oraz Klub Przewodników Turystycznych zaprosili nas do Cieplic Zdrój. Rozpoczęliśmy od zwiedzania Parku Norweskiego.

Miłym akcentem na początku wycieczki było wręczenie legitymacji PTTK nowym członkiniom Klubu Aktywnych Turystów. Nasze nowe koleżanki Elżbieta i Irena otrzymały legitymacje od Prezesa Oddziału i Prezeski Klubu Aktywnych Turystów. Witamy na pokładzie!😀

A potem był już spacer po Cieplicach i wsłuchiwanie się w opowieści naszego przewodnika Wojtka.

Na zakończenie poznawania Cieplic nie mogło zabraknąć
wizyty w Muzeum Przyrodniczym.

Po wizycie w bardzo interesującym Muzeum Przyrodniczym przemieściliśmy się do Jeleniej Góry, aby choć trochę zapoznać się z tym pięknym miastem. Rozpoczęliśmy oczywiście od Muzeum Karkonoskiego, a potem były kolejne interesujące obiekty. Zakończyliśmy naszą podróż krajoznawczą na jeleniogórskim Placu Ratuszowym.

Tegoroczna pierwsza odsłona cyklu za nami. Kolejne spotkanie miłośników walorów krajoznawczo-turystycznych Dolnego Śląska w czerwcu.
Ale wcześniej Klub Aktywnych Turystów zaprosi swoich uczestników i sympatyków do kolejnej wyprawy z cyklu „Opolskie jakiego nie znacie”. Już w maju zwiedzimy stolicę regionu – Opole. ZAPRASZAMY!