„Mkną po szynach niebieskie tramwaje…”

Tym razem miłośnicy Wrocławia z Klubu Aktywnych Turystów spotkali się przed zabytkową zajezdnią!

Spotkanie rozpoczął Artur – nasz Klubowicz i znakomity przewodnik po Wrocławiu, który wspólnie z Anią – Prezeską Klubu Aktywnych Turystów byli pomysłodawcami tematyki spotkania. Artur zapowiedział wiele niespodzianek.

Pierwszą niespodzianką był wyjazd z zajezdni zabytkowego tramwaju, który prowadził osobiście dr Krzysztof Kołodziejczyk – Prezes Klubu Sympatyków Transportu Miejskiego. Pan Krzysztof poprowadził nas w fascynujący świat historii wrocławskiej komunikacji miejskiej. W zabytkowych wnętrzach różnych tramwajów i autobusów opowieści Pana Krzysztofa brzmiały szczególnie interesująco!

Tradycyjnie imprezy Klubu Aktywnych Turystów są doskonałą okazją, aby przyjąć do grona Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego nowych członków. Tym razem legitymację PTTK z rąk Prezesa Oddziału Waldka i Prezeski Klubu Ani otrzymała Ania! WITAMY W NASZEJ TURYSTYCZNEJ RODZINCE!

Nasza tramwajowa, turystyczna wyprawa dobiegła końca! Dziękujemy Panu Krzysztofowi za znakomite spotkanie, za wiedzę i pasję popularyzowania, nie tylko dla Wrocławian, historii i zabytków transportu miejskiego!

Dziękujemy Ani i Arturowi za pomysł na kolejne spotkanie z cyklu „Magiczny Wrocław”

Ewie i Ani dziękujemy za dokumentację fotograficzną.