MIKOŁAJ ZOSTAŁ ODNALEZIONY!

W sobotę 2 grudnia, na zaproszenie Klubu Aktywnych Turystów, do Lasku Osobowickiego przybyła grupa młodych poszukiwaczy Mikołaja, aby wziąć udział
w dorocznej zabawie pn. ORIENTUJ SIĘ GDZIE JEST MIKOŁAJ.

W pięknej śnieżnej scenerii (rzadkość we Wrocławiu!) przybyłych powitała Prezeska Klubu – Ania, która życzyła wszystkim dobrej zabawy i sukcesu w poszukiwaniu Mikołaja.

Przed wyruszeniem na marsz na orientację instruktażu udzielił Krzysztof – budowniczy trasy, którego z uwagą słuchali młodzi zawodnicy i rodzice.

Młodzi zawodnicy, zaopatrzeni w specjalne mikołajkowe mapy, latarki i wspierani przez rodziców ruszyli na trasę! A na starcie-mecie zapłonęło ognisko…

Kiedy pierwsi zawodnicy docierali na metę czekała już na nich ciepła herbata, słodkie przekąski i ciepło ogniska, a Ania wręczyła każdemu słodkie mikołajkowe prezenty!

Po sprawdzeniu kart startowych i czasów okazało się, że najszybciej pokonali trasę Borys oraz Julia, którzy reprezentowali Wojskowe Koło PTTK „Jasiński”. Zwycięzcy otrzymali pierwsze nagrody z rąk Prezesa Oddziału – Waldka i Sędziego – Krzysztofa.

Nagrody otrzymali również zdobywcy kolejnych miejsc. A potem już tylko było wspólne pieczenie kiełbasek i zabawy na śniegu.

W pięknych okolicznościach przyrody, w zimowej scenerii oraz dobrych humorach zakończyliśmy kolejną super imprezę „Orientuj się gdzie jest Mikołaj”.

Brawo organizatorzy! Dziękujemy Ani i całemu zarządowi Klubu Aktywnych Turystów i czekamy na na następne, równie udane przedsięwzięcia!