ZLOT KÓŁ I KLUBÓW ODDZIAŁU ZAKOŃCZONY

Na zaproszenie Zarządu Oddziału w dniach 26-28 maja do Lewina Kłodzkiego przybyli przedstawiciele oddziałowych kół i klubów na WIOSENNY ZLOT. Najliczniej stawili się turyści z Wojskowego Koła PTTK z Oleśnicy na czele z Prezesem Waldkiem, które w minionym roku otrzymało wyróżnienie honorowe WOJSKOWE KOŁO PTTK ROKU. Uczestników Zlotu przyjął – jak zwykle gościnny – Ośrodek Wypoczynkowy „Marysieńka”.

Na rozpoczęciu, Prezes Oddziału przywitał wszystkich uczestników, przedstawił organizatorów oraz przypomniał program Zlotu.

A wieczorem wszyscy bawili się na zabawie tanecznej, która była dobrą rozgrzewką przed wyjściem w następnym dniu na turystyczne szlaki.

Atrakcją wieczoru były też spacery pod lewiński wiadukt.

Zaraz po śniadaniu nastąpił podział na dwie grupy, które przygotowywały się do wyjścia w teren pod opieką naszych przewodników sudeckich z oddziałowego Klubu Przewodników Turystycznych PTTK im. gen. Mariusza Zaruskiego.

Pierwsza pod kierunkiem Piotra ruszyła na 22 km wyprawę, której celem była Orlica. Główny trzon grupy stanowili turyści z Wojskowego Koła PTTK z Głogowa na czele z Prezeską Alicją – zaprawieni w górskich wędrówkach.

Druga grupa, znacznie liczniejsza ruszyła pod opieką Wojtka do Kudowy. Jej celem było Centrum Ekologiczne Parku Narodowego Gór Stołowych.

Ten intensywny, turystyczno-krajoznawczy dzień zakończyliśmy wspólną kolacją grillową. Przed jej rozpoczęciem – jak to jest w tradycji Oddziału – przyjęliśmy do naszego grona nowych członków PTTK. Tym razem z rąk Prezesa Oddziału legitymacje otrzymała trójka turystów z WK PTTK nr 20 w Oleśnicy. Elu, Krzysztofie, Józefie WITAMY W NASZEJ PTTKOWSKIEJ RODZINIE! Dodatkową atrakcją kolacji było wspólne śpiewanie przy akompaniamencie akordeonu, na którym grał nasz nowy kolega Krzysztof!

Ostatni dzień był pożegnaniem z „Marysieńką” oraz pociągową wyprawą do Kłodzka połączoną ze zwiedzaniem z przewodnikiem Tomkiem tego pełnego uroku miasta.

Uczestnicy Zlotu już z niecierpliwością oczekują kolejnego spotkania, które zostało wyznaczone na jesień, kiedy to zostaną zorganizowane oddziałowe, turystyczne Andrzejki!

DZIĘKUJEMY KOLEŻANKOM I KOLEGOM😀

z Wojskowego Koła PTTK nr 20 z Oleśnicy z Prezesem Kol. Waldemarem Krakowskim,
z Wojskowego Koła PTTK z Głogowa z Prezeską Kol. Alicją Szymańską,
z Klubu Aktywnych Turystów z Wrocławia z Prezeską Kol. Anną Szymanowską,
z Wojskowego Koła PTTK „Jasiński” z Wrocławia z Prezesem Kol. Wojciechem Osypiukiem

ZA AKTYWNY UDZIAŁ W ZLOCIE I PRZEMIŁĄ ATMOSFERĘ!

DZIĘKUJEMY ORGANIZATOROM I PRZEWODNIKOM🥰:

Waldkowi, Ewie, Ani, Wojtkowi i Piotrkowi za wspaniałą organizację!