Wojskowe Koło PTTK „Jasiński” przy Klubie Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych zrealizowało podróż historyczno-wojskową, której celem było poznanie historii, dziejów oręża oraz walorów krajoznawczych Mazowsza i Podlasia Południowego.
Wyprawa rozpoczęła się od mocnego akcentu historycznego. W drodze do Siedlec zwiedziliśmy miejsce bitwy pod Ossowem oraz Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku.
Kolejny dzień rozpoczęliśmy od poznania historii i zabytków Siedlec, a następnie obejrzeliśmy fragmenty umocnień tzw. Linii Mołotowa.
Kolejnym etapem wyprawy była święta Góra Grabarka. W tym szczególnym miejscu nowi członkowie PTTK koła i oddziału: Małgosia i Robert otrzymali legitymacje PTTK.
Następnego dnia na uczestników wyprawy czekało nie lada wyzwanie – ponad 14 kilometrowa trasa spływu kajakowego po Bugu została pokonana bezpiecznie w dwie godziny.
Kolejny dzień historyczny rozpoczął się od zwiedzenia miejsca Bitwy pod Węgrowem, gdzie pod okolicznościowym pomnikiem złożyliśmy pamiątkowy wieniec z okazji 160 rocznicy Powstania Styczniowego.
Następnie zwiedziliśmy Muzeum – Zbrojownię na Zamku Stefana Batorego w Liwie.
Zupełnie inną, ale równie ciekawą była wizyta w Muzeum Ziemiaństwa w Dąbrowie.
Ostatnim etapem podróży w tym dniu był Drohiczyn, gdzie ze Wzgórza Zamkowego mogliśmy podziwiać piękny przełom Bugu.
Dzień powrotu do Wrocławia nie mógł obyć się bez zwiedzania. Wilanów powitał nas nie tylko piękną pogodą, ale przede wszystkim możliwością kolejnego obcowania z historią naszego kraju.
Podróż historyczno-krajoznawcza przygotowana i przeprowadzona przez Prezesa Koła – Wojtka dobiegła końca. Dziękujemy za kolejną lekcję historii oraz możliwość poznania walorów turystyczno-krajoznawczych tego pięknego regionu Polski!