ZLOT ODDZIAŁU ZAKOŃCZONY!

W dniach 24 – 26 maja w Pokrzywnej odbył się Zlot przedstawicieli kół i klubów naszego Oddziału. Uroczyste otwarcie Zlotu rozpoczęło się od wspomnienia
o Grzegorzu Rachwale – przyjacielu i koledze z naszego Wojskowego Koła PTTK
w Głogowie, który niespodziewanie zmarł niedługo przed Zlotem i teraz już wędruje
po niebieskich szlakach… Grzesiu pozostanie na zawsze w naszej pamięci i sercach!

Zlot był doskonałą okazją do uhonorowania naszych Koleżanek i Kolegów!
Wyróżnienia uzyskali m.in.:

*ZŁOTĄ HONOROWĄ ODZNAKĘ PTTK – Kol. Małgorzata DUDKOWIAK

*SREBRNĄ HONOROWĄ ODZNAKĘ PTTK – Kol. Alicja SZYMAŃSKA

*BRĄZOWĄ HONOROWĄ ODZNAKĘ PTTK: Kol. Anna SZYMANOWSKA, Kol. Waldemar KRAKOWSKI, Kol. Piotr STOPARCZYK

*BRĄZOWĄ ODZNAKĘ „ZASŁUŻONY W PRACY PTTK WŚRÓD MŁODZIEŻY” – Kol. Jadwiga KRAKOWSKA

SERDECZNIE GRATULUJEMY WSZYSTKIM WYRÓŻNIONYM!!!

Atrakcją grilla, który zastąpił nam kolację było płukanie złota! Wszak byliśmy na złotonośnym terenie😁 Początkowa obserwacja naszych gości – miejscowych specjalistów od poszukiwania złota przerodziła się w fajną zabawę i „walkę” o zdobycie specjalnych certyfikatów. Dodatkową atrakcją były przepiękne tęcze nad nami.

Główny dzień zlotowy był poświęcony na wycieczkę krajoznawczą! Pod opieką zaprzyjaźnionego z naszym Oddziałem przewodnika terenowego z Głuchołazów – Grzegorza, rozpoczęliśmy od niewielkiej, ale bardzo atrakcyjnej Jaskini Na Špičáku.

A potem było zwiedzanie Jesenika i przejazd na wzgórze Gräfenberg do Sanatorium Vincenza Priessnitza oraz spacer aleją lipową.

Po obiedzie w zabytkowej w Chacie Rejvíz przespacerowaliśmy się do Mechowego Jezírka w Narodowym rezerwacie przyrody „Rejvíz”.

To był fajny dzień, który zakończyliśmy uroczystą kolacją i zabawą taneczną! Kolejny Zlot przedstawicieli kół i klubów PTTK Oddziału zakończony! Do zobaczenia za rok!😁

Dziękujemy Ewie, Ani i Ewie za fotograficzną dokumentację naszego Zlotu!